Oberża pod Smoczym Skrzydłem

Ogłoszenie

Oberża Pod Smoczym Skrzydłem

#1 2012-03-24 20:18:22

Angellos

http://i.imgur.com/J7TLL.png

Zarejestrowany: 2012-03-24
Posty: 35
Punktów :   
Ulubiona rasa: Anioł, Wampir
Książka: "Władca Pierścieni"
Film: "Incepcja"
System RPG: Świat Mroku, DnD

Dyskusja ogólna

Świat Mroku (ang. World of Darkness) - jest to nazwa trzech fikcyjnych światów gry RPG w konwencji horroru wydanych przez wydawnictwo White Wolf. Wszystkie podobne są do świata rzeczywistego, a akcja gier toczy się we współczesności. We wszystkich z nich występują istoty nadnaturalne znane z folkloru i mitologii, takie jak wampiry, wilkołaki, demony czy duchy. Podczas rozgrywki gracze wcielają się w potwory lub śmiertelników usiłujących z nimi walczyć.

Pod nazwą Świat Mroku funkcjonują:

    Stary Świat Mroku - wydawany od 1991 do 2004 roku świat gry cechujący się bardzo wyraźnym metaplotem.
    Nowy Świat Mroku - wydawany od 2004 roku do dziś. Poszczególne linie gry są ze sobą luźno powiązane, nie posiada metaplotu.
    Monte Cook's World of Darkness - (ang. Świat Mroku według Monte Cooka) wydany w 2007 roku jako pojedyncza publikacja świat prezentujący bardziej epickie spojrzenie na Świat Mroku.

Żródło: Wikipedia

***



Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem podręcznika podstawowego do "Świata Mroku", niestety pozostałych trzech książek nie mam. Aczkolwiek system ten wyjątkowo przypadł mi do gustu. Ba! Uważam go za jeden z najlepszych, w które grałem.

Cała gra toczy się dziś, w XXI w. Świat, który znamy (a raczej tak nam się zdaje), który widzimy na co dzień nie jest taki jakim go widzimy. Wśród nas żyją istoty, o których nie mieliśmy pojęcia; Wampiry, Wilkołaki, Magowie- to wszystko uciekło z naszych koszmarów i stało się rzeczywistością. Gracz może się wcielić w takową istotę lub może pozostać w ludzkim ciele. Najlepszym aspektem gry jest to, że akcja może toczyć się tam, gdzie chcemy. Nawet na Waszym osiedlu. Pani z warzywniaka może okazać się Wampirem, a Wasz nauczyciel może być sługą jakichś pozaziemskich sił. Przeraża Was ta wizja? I oto chodzi.

Chciałbym wysłuchać Waszej opinii na temat tego systemu narracyjnego. Czy już graliście, chcecie zagrać, czy uważacie, że to totalna porażka? Jakie jest Wasze zdanie o "Świecie Mroku"?


"Three for the Kings
of the elves high in light
nine to the mortal
which cry"


Blind Guardian "Lord of the Rings"

Offline

 
Mój tytuł

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.gra-metin2.pun.pl www.max-bakugan.pun.pl www.4zsh.pun.pl www.lwypolnocy.pun.pl www.mksbiskupice.pun.pl